wyszukiwanie zaawansowane
» PZL-Krosno

Kontakt

 • IKR Group Sp. z o.o.
  ul. Erazma Ciołka 12/428
  01-402 Warsaw
  Poland
  www.ikrtech.pl

  Odział na Ukrainie:
  LLC "IKR Group"
  Kurchatova st. , 18A,
  33018 Rivne,
  Ukraine
  www.ikrtech.com.ua

  NIP: 5272822204
 • E-mail:rkhrystofor@ikrtech.com.ua
 • Telefon+48 537 627 836
 • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 18.00, w soboty 10.00 - 14.00

Producenci

A-lima BisAlfa LavalDeLavalELVAFRIGOMILKIKR GroupJAPY MAKOTMUELLERPackoPZL-KrosnoSIREM

PZL-Krosno

PZL-Krosno

WSK PZL-Krosno S.A. to przedsiębiorstwo o ponad 65 - letniej tradycji, zlokalizowane w południowo - wschodniej Polsce.

Powstało w 1945 roku jako zakład remontujący szybowce i małe samoloty. W 1952 roku rozpoczęto produkcję szybowców drewnianych, w której osiągnięto światowy poziom i eksportowano je do wielu krajów świata.

W latach sześćdziesiątych rozpoczęto produkcję wyrobów branży chłodniczej tj. schładzalniki mleka, płyty zamrażalnicze dla gospodarki rybnej, komory chłodnicze oraz obudowy tuneli zamrażalniczych dla przetwórstwa rolno-spożywczego.

W latach siedemdziesiątych przystąpiono do nowej specjalizacji tj. produkcji podwozi lotniczych do samolotów i śmigłowców na kraj i eksport. W roku 1980 podjęto produkcję dwumiejscowego, metalowego szybowca szkoleniowego, który zyskał certyfikat polski i amerykański.

Równolegle z produkcją lotniczą realizowany był profil produkcji chłodniczej, który został wzbogacony o produkcję autocystern do transportu mleka i innych produktów spożywczych. Produkcja realizowana była na potrzeby rynku krajowego i na eksport.

W 1996 roku, w związku ze zmianami własnościowymi, został wyodrębniony z przedsiębiorstwa wydział lotniczy jako jednostka organizacyjna z kapitałem kanadyjskim. Pozostała część przedsiębiorstwa, specjalizująca się głównie w produkcji chłodniczej, została przekształcona w Spółkę Akcyjną. Firma zatrudnia ok 100 osób.

Obecnie Spółka prowadzi dwa profile działalności:
1. Produkcja chłodnicza - zlokalizowana na wydziale produkcji schładzalników i cystern (~ 75%)
2. Produkcja lotnicza - zlokalizowana na wydziale lotniczo – przyrządowym (~ 25%)

Zdobyte w zakresie produkcji chłodniczej ponad 40 - letnie doświadczenie i stałe udoskonalenie wyrobów, pozwoliło przedsiębiorstwu na osiągnięcie wysokich parametrów jakościowych oferowanych urządzeń, czego potwierdzeniem są liczne medale:

 • Złoty Medal: POLAGRA '90,
 • POLAGRA '99,
 • Za Wysoką Jakość: MLEKO-EXPO '96,
 • MLEKO-EXPO 2001,
 • PRODUKT ROKU 2002 za typoszereg schładzalników mleka,
 • PRODUKT ROKU 2003 za autocysternę z systemem odbioru mleka przyznana przez dziennikarzy AWARDS czasopisma „RAPORT ROLNY”,
 • Złoty Medal w konkursie Mercurius Gedanensis w kategorii maszyny i urządzenia dla przemysłu spożywczego „Agro-Tech 2005” „Produkt o standardzie europejskim”.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl